Leirin yleisaikataulu

klo

maanantai

tiistai

keskiviikko

torstai

perjantai

07.45-08.00

 

herätys ja aamupesu

herätys ja aamupesu

herätys ja aamupesu

herätys ja aamupesu

08.00-08.45

 

aamupala

aamupala

aamupala

aamupala

09.00-09.15

 

lipunnosto+

aamuinfo koulun pihalla

lipunnosto+

aamuinfo koulun pihalla

lipunnosto+

aamuinfo koulun pihalla

lipunnosto+

aamuinfo koulun pihalla

09.30-11.00

 

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

11.30-12.15

lounas

lounas

lounas

lounas

lounas

12.30-14.00

avajaiset

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

siivoaminen

14.00-14.30

välipala, hedelmä on noudettavissa ruokalasta

välipala, hedelmä on noudettavissa ruokalasta

välipala, hedelmä on noudettavissa ruokalasta

välipala, hedelmä on noudettavissa ruokalasta

 

14.30-16.00

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

liikuntalajituokio

klo 13.00-13.30 päättäjäiset liikuntasalissa

16.30-17.15

päivällinen

päivällinen

päivällinen

päivällinen

klo 13.30 kotiin lähtö

18.00-20.00

Leirileikkejä ja urheilijavierailu

leiriolympialaiset

uintiretki järven rantaan

leiridisko/elokuvailta

 

20.00-20.45

iltapala

iltapala

iltapala

iltapala

 

20.45-

21.15

iltapesu

iltapesu

iltapesu

iltapesu

 

21.15-21.30

majoitusluokissa nukkumaan rauhoittuminen

majoitusluokissa nukkumaan rauhoittuminen

majoitusluokissa nukkumaan rauhoittuminen

majoitusluokissa nukkumaan rauhoittuminen

 

21.30-07.30

hiljaisuus

hiljaisuus

hiljaisuus

hiljaisuus